Дермато-косметологічний центр
(032) 275-36-71, (067) 761-25-56

Акне (вугрева хвороба)

Що таке вугрі?

Вугрі (або акне, вугревий висип, вугрева хвороба) - це запальне захворювання сальних залоз та волосяних фолікулів. Як правило, акне представлені запаленими, часто болісними елементами (прищами, гноячками), а також незапаленими «комедонами» - безболісними чорними або білими цятками. У шкірі містяться сальні залози, що виробляють шкірне сало, яке захищає шкіру від зовнішніх впливів. Від цих залоз відходять вивідні протоки, якими шкірне сало потрапляє до волосяного фолікула, а потім на поверхню шкіри.

При підвищеному вироблені шкірного сала розвивається себорея. Шкіра стає масною і починає блищати. З одного боку, відтік шкірного сала назовні утруднюється внаслідок звуження устечка волосяного фолікула. Тоді шкірне сало й відмерлі клітини епідермісу накопичуються в закупореній протоці, під шкірою утворюються т. зв. комедони (або вугрі).

Де найчастіше бувають вугрі?

Вугрі з`являються лише в тих місцях, де є сальні залози, тобто на обличчі, на верхній частині спини й меншою мірою на верхній частині грудей.

Причини появи вугрів

Важливим чинником є спадковість. Якщо хтось із батьків підлідка мав вугреву хворобу, є ймовірність того , що й у підлідка будуть вугрі. Цим пояснюється, чому в деяких сім`ях трапляється ця хвороба, а в деяких – ні. Іншим важливим чинником є зміна гормонального балансу в організмі. У період статевого дозрівання в організмі як у хлопчиків, так і у дівчаток, починають вироблятися чоловічі статеві гормони – андрогени.

Андрогени впливають на активність сальних залоз шкіри. Індивідуальні особливості чутливості гормональних рецепторів шкіри призводять до того, що в деяких підлідків вугри з`являються, а в деяких – ні. Таким чином, вугрову хворобу не можна розглядати як гормонально залежне захворювання, оскільки не завжди високий рівень андрогенів асоційований з вугровим висипом.

У якому віці з`являється вугровий висип?

У дівчаток він з`являється в середньому в 10-11 років, у хлопчиків – зазвичай у 12-13 років. Досить часто вугрі зникають до 20-25 років, але в деяких людей залишаються протягом майже всього життя.

Вугровий висип – це захворювання, і його потрібно лікувати. Впоратись з вугровим висипом, використовуючи тільки косметичні засоби, практично неможливо. Боротьбу з вугровим висипом потрібно розпочати своєчасно. Чим пізніше Ви почнете лікування, тим більша загроза виникнення рубців. Видалення рубців потребує багато часу та засобів.

Слідкуйте за нами!

         

Контакти

м. Львів, вул. Ю.Дороша, 3/1

Телефони:
(032) 2753671, (067) 7612556

E-mail:
yakubovych@yahoo.com
tarkomarko@yahoo.com

Надіслати повідомлення

Неверный ввод
Неверный ввод
Капча
Неверный ввод

© 2016–2020 Дермато-косметологічний центр. Всі права застережені. Створення сайту – Студія «Perfect City».