Зморшки
Зморшки – це складки шкіри, поява яких пов’язана з віком. Процеси природного старіння шкіри запускаються в досить юному віці, але до 25 – 30 років вони практично не мають зовнішніх проявів оскільки присутня здатність шкіри до самовідновлення Проте внутрішні ресурси небезмежні, тому поступово колишня пружність і еластичність втрачаються, утворюються ранні зморшки. Механізм старіння шкіри є генетично детермінований процес, тому у одних людей її результати проявляються швидше, і інших – повільніше.
Формування зморшок пов’язане з втратою вологи і недоліком пружності в результаті браку білкових молекул колагену і еластину. Уповільнення процесів регенерації відбувається в наслідок вікових змін в клітинах шкіри. Зменшується їх поділ, втрачається здатність до утримання вологи і синтезу необхідних речовин. Цьому сприяє незбалансоване харчування і різні дієти, що призводять до нестачі в організмі вітамінів, мінералів, білків, жирів і вуглеводів. На роботу клітин шкіри негативно впливають стресові ситуації і неправильний спосіб життя – недосипання, відсутність свіжого повітря і фізичної активності, шкідливі звички.
Виділяють кілька типів складок, в залежності від місця їх розташування, виразності:
- мімічні зморшки
- глибокі
- зморшки навколо очей
- на лобі
- носо-губні
- на шиї
Причини появи зморшок
Крім природного процесу старіння в появі мімічних зморшок велике значення відводиться стану лицьової мускулатури. Її активне скорочення призводить до формування поперечних і повздовжніх складок на лобі, в куточках очей і рота. Цьому сприяє звичка бурхливого виражати свої емоції – морщити чоло, супити брови, щулити очі, посміхатися. Певне значення в процесі формування зморшок має і негативний вплив забруднень, що надходять з навколишнього середовища. У зв’язку з цим особливо важливим є щоденний правильний догляд за шкірою. Він допомагає нейтралізувати шкідливі впливи і заповнити біологічно активних речовин.
Останнім часом науково доведено негативний вплив ультрафіолетових променів, що приводить до фотостаріння шкіри. Фотостаріння шкіри виражається в підвищенні сухості, в’ялості, появі сіточки дрібних зморшок. Крім того, збільшення кількості вільних радикалів сприяє злоякісному переродження клітин. Причинами служить надмірне перебування на сонці і зловживання відвідуванням солярію.
Як позбутися зморшок
Для попередження, корекції і усунення вікових змін шкіри сучасна косметологія пропонує безліч ефективних і безпечних методів омолодження шкіри:
- уколи Батокса,
- контурна пластика,
- біоревіталізація,
- мікродермобразція,
- мікротокова терапія,
- пілінги,
- масажі та ін.