Дермато-косметологічний центр
(032) 275-36-71, (067) 761-25-56

Бородавки. Лікування бородавок

Викликає захворювання фільтруючий вірус. Бородавки – контагіозні (заразні), інфекція передається від хворих шляхом безпосереднього контакту або через предмети користування.

Види бородавок:

  • плоскі юнацькі бородавки локалізуються на обличчі, чолі, шиї, кистях;
  • прості бородавки (вульгарні) локалізуються на кистях, стопах, обличчі, тулубі;
  • підошвенні бородавки;
  • гострокінцеві кондиломи або гострокінцеві бородавки.

Діагностика при різних видах бородавок особливих труднощів не викликає. Прогноз лікування сприятливий.

Як позбутися: найкращі результати видалення бородавок замороження рідким азотом, електрокоагуляція.

Профілактика: особлива гігієна, а при появі поодиноких елементів - їх видалення.

 

Папілома. Лікування папілом

Папіломи представляють собою зовнішній прояв папіломавірусної інфекції. Ці доброякісні новоутворення мають сосочкоподібну форму і розташовуються на різних ділянках тіла. Розмір їх варіює від одного міліметра до двох сантиметрів, колір збігається з забарвленням оточуючих шкірних покривів. Найбільш часто їх можна виявити на обличчі, шиї, пахвових западинах і на ділянці під грудними залозами. Крім того, вони можуть локалізуватися на слизовій гортані і ротової порожнини, на стінках піхви і зовнішніх статевих органах. Передача інфекції відбувається, як правило, статевим шляхом, але можливий і контактний спосіб зараження.

Нерідко вірус передається дитині від матері, в цьому випадку мова йде про вроджену форму хвороби. У більшості випадків діяльність папіломавірусу носить прихований характер. За різними даними цим вірусом заражено більше половини населення планети. Виявлення його присутності в організмі стає можливим тільки в результаті зниження імунітету. У цьому випадку на шкірі з'являються характерні пухлиноподібні розростання. У групі ризику знаходяться люди літнього віку, вагітні жінки, а також пацієнти, які страждають інфекційними захворюваннями і різними ураженнями шлунково-кишкового тракту.

Нерідко спровокувати появу папілом може сильний стрес або тривалий прийом лікарських препаратів. Крім того, всі перелічені фактори сприяють більш швидкому зростанню вже наявних новоутворень. Особливої небезпеки вони не представляють, за винятком випадків їх травмування. При цьому пухлинна тканина темніє і запалюється. Однак найбільш часто причиною видалення стає зовнішня непривабливість подібних дефектів. При цьому слід мати на увазі, що при появі сприятливих умов вони схильні до рецидивів.

Усунути папіломи можна за допомогою хірургічного втручання. У цьому випадку вони відсікаються скальпелем, а кровоносна судина, розташована в основі, припікається. Зразок відрізаної тканини відправляють на гістологічне дослідження з метою визначення ймовірності її злоякісного переродження. Менш травматичним способом позбавлення від подібних новоутворень є кріодеструкція . Тканина заморожують рідким азотом і вона самостійно відпадають. Також використовують електрокоагуляцію, радіотерапію, обробку лазером.

При виборі найбільш підходящого методу враховують розмір і локалізацію дефекту, а також індивідуальні особливості пацієнта. Лікування повинне проходити під спостереженням дерматолога і обов'язково включати прийом противірусних лікарських засобів і препаратів для підвищення імунітету. Крім того, гістологічний аналіз тканини дозволить вчасно розпізнати злоякісне новоутворення, яке потребує відповідної терапії. Слід приділяти увагу профілактиці папіломавірусної інфекції і періодично проходити медичні огляди.

Слідкуйте за нами!

         

Контакти

м. Львів, вул. Ю.Дороша, 3/1

Телефони:
(032) 2753671, (067) 7612556

E-mail:
yakubovych@yahoo.com
tarkomarko@yahoo.com

Надіслати повідомлення

Неверный ввод
Неверный ввод
Капча
Неверный ввод

© 2016–2020 Дермато-косметологічний центр. Всі права застережені. Створення сайту – Студія «Perfect City».