Дермато-косметологічний центр
(032) 275-36-71, (067) 761-25-56

Фотоепіляція

Фотоепіляція (IPL) - перманентне видалення волосся інфрачервоним променем. Це найсучасніша, ефективна і безпечна система видалення волосся. В основі фотоепіляції лежить тепловий ефект, який створюється при поглинанні світла меланіном волосся. Тепловий вплив викликає коагуляцію судин, які живлять волосяний фолікул. Це призводить до поступової атрофії фолікула і припинення росту волосся. На відміну від побутових методів епіляції, ефект від фотоепіляції є пролонгованим, тобто ріст волосся продовжує порушуватися, а їх число зменшуватися після завершення курсу процедур.

У інфрачервоного променя дещо інші фізичні властивості, ніж при лазерній епіляції, однак принцип знищення фолікула такий самий. Процес контролюється комп'ютером: проаналізувавши колір шкіри і волосся, він підбирає оптимальний режим, а фахівець корегує програму з урахуванням особливостей конкретної людини. На шкіру перед процедури наноситься охолоджуючий гель, який приймає на себе теплову енергію, що виділяється при світловий спалах. Больових відчуттів не виникає, відчувається легка печія. Знищене волосся випадає не миттєво, а через кілька діб. Буде потрібно трохи терпіння. Часу на проведення фотоепіляції йде менше, ніж на лазерну: пахви - 5 хвилин, зона бікіні – 10-20 хвилин, руки - до 30 хвилин, для повної процедури на ногах середнього розміру буде потрібно від 30-60 хв.

При фотоепіляції саме енергія світло-теплового імпульсу, ретельно контрольованого комп'ютерною системою дозволяє вибірково впливати саме на волосяний фолікул, не пошкоджуючи і не травмуючи навколишні тканини. Основна перевага фотоепіляції - інфрачервоний промінь усуває волосся будь-якого типу і кольору на шкірі будь-якого відтінку, і на будь-яких ділянках тіла, у тому числі найделікатніших і інтимних зонах (бікіні, між сіднична складка). Волосяний фолікул складається з волосяної цибулини, внутрішнього кореневої сумки і стрижня волоса. Волосяна цибулина являє собою потовщення, в основі якого розташований дермальний сосочок, який харчує волосся, під час його активної фази росту. Фотоепіляція спрямована на довжину стрижня волосся, що виступає над поверхнею шкіри і цибулину - занурену у волосяний фолікул. Стійкого зникнення небажаних волосся можна домогтися, лише при повному руйнуванні волосяного фолікула. Оскільки ріст волосся з волосяного фолікула безперервний, то і зміна волосся у людини - це динамічний, безперервний процес. Всі типи волосся протягом певного часу ростуть, потім випадають і замінюються наступним поколінням. Цикл росту волосся, при якому помітно змінюється мікроструктура фолікула і кореня волоса, включає три фази росту: активна, перехідна і пасивна. Тривалість кожної з них різна і залежить від віку і типу фолікула. Для руйнування волосяного фолікула необхідно «застати» волосся в його активній фазі росту.

Анаген - фаза активного росту волосся.

У фазі анаген відбувається безперервне поділ стовбурових клітин матриксу в глибині волосяної цибулини. Меланоцити починають виробляти меланін - тому цибулина волосини в цій стадії має більш темний вигляд і ідеальна для процедури фотоепіляції. Тривалість анагену варіює залежно від віку пацієнта і частини тіла, в середньому вона становить 21 день. У різних частинах тіла кількість волосся в анагені істотно відрізняється - від 20% до 65%. Відповідно до цього, перші три процедури фотоепіляції призначаються раз на три тижні, а наступні не частіше ніж один раз на місяць до десятої процедури.

З огляду на особливість волосся до відновлення, після завершення курсу, потрібні додаткові процедури підтримують результати видалення волосся. У жінок від 1 до 3 разів на рік, у чоловіків від 2 до 4 разів на рік, залежно від ділянки. Коли мітотична активність матриксу припиняється, настає проміжна фаза - катаген, що завершується в перебігу декількох днів. У фазі катагена, поділ клітин припиняється. Волосяна цибулина від'єднується від дермального сосочка, потовщується і позбавляється пігменту. Починається поступове відмирання.

Волосяний фолікул скорочується до однієї третини від своєї первісної довжини і піднімається до поверхні шкіри. Далі, через 10 днів фолікул вступає в фазу відпочинку - телоген, у час якої волосся має ороговілий на кінці корінь. У фазі відпочинку росту волосся, як і в перехідній фазі циклу, будь-яка світлова епіляціянеефективна.

Такий складний фізіологічний процес зміни волосся багаторазово повторюється, причому кожен раз волосяний сосочок трохи піднімається догори. Тому з кожною зміною нове волосся сидять менш глибоко, ніж попередні. Так з віком цикли розвитку волосся коротшають, волосся стоншуються, поступово втрачаючи пігмент і міцність. Не завжди, але як правило, чим старше пацієнтка, тим менше процедур фотоепіляції їй знадобиться. Тоді як у підлітків пройшли курс процедур, до початку менструального циклу, є ймовірність повторного курсу процедур фотоепіляції волосся після їх остаточного статевого дозрівання.

Важливо відзначити, що волосся людини в один момент часу знаходяться в різних фазах, зруйнувати можна тільки видимі, що знаходяться в активній фазі росту. Саме тому для повного знищення всіх небажаних волосся будь-яким із способів епіляції зазвичай потрібно до 1,5 року.

І так як кінцевий результат - поняття відносне, то і термін його досягнення дуже індивідуальний. Курс процедур, їх частота і кількість призначається залежно від віку, статі, генетичного і гормонального фону, структури і кольору волосся оброблюваної ділянки тіла на особистій консультації у фахівця.

Необхідно пам'ятати, що несвоєчасне відвідування процедур, знижує ефективність фотоепіляції. Тому правильний підхід до процедури фотоепіляції - ключ до успіху!

Правила, які необхідно дотримуватись до проведення процедури:

  • Заборонено видаляти волосся, за винятком гоління за 2 тижні до процедури
  • Заборонено засмагати за 2 тижні до проведення процедури
  • Не можна вживати антибіотики (тетрациклінового ряду), транквілізатори, ретиноїди за 2 тижні до проведення процедури

Правила, яким необхідно слідувати після процедури фото епіляції:

  • Не приймати ванну, відвідувати сауну, басейн кілька днів
  • Не опалюватись
  • Зволожувати шкіру

Перед процедурою фотоепіляції необхідно ділянку, яка буде піддаватись впливові світла, поголити за 1-2 дні, щоб кінчик волосини (стрижень) виглянув на поверхню - так він краще притягує світло. Спалах на довгому волоссі втратить свою силу не досягнувши кореня волосся, обпалюючи при цьому шкіру. І так само не проникне всередину фолікула на виголеній шкірі.

Протипокази:

  • Пошкоджена шкіра в місцях проведення процедури
  • Наявність шкірних захворювань в місцях проведення процедури
  • Колагенози
  • Вагітність і лактація
  • Присутність в організмі електростимуляторів
  • Онкологічні захворювання
  • Схильність до утворення колоїдних рубців
  • Наявність меланоцитарних невусів
  • Вік до 16 років
  • Цукровий діабет
  • Серцево-судинні захворювання

Дотримування цих простих правил при проведенні фотоепіляції допоможе досягнути видалення волосся - практично назавжди!

 

Слідкуйте за нами!

         

Контакти

м. Львів, вул. Ю.Дороша, 3/1

Телефони:
(032) 2753671, (067) 7612556

E-mail:
yakubovych@yahoo.com
tarkomarko@yahoo.com

Надіслати повідомлення

Неверный ввод
Неверный ввод
Капча
Неверный ввод

© 2016–2020 Дермато-косметологічний центр. Всі права застережені. Створення сайту – Студія «Perfect City».